Bemutatkozás
Az alapítvány 2011-ben kezdte meg működését. Legfontosabb céljai között szerepel a Borsod–Abaúj–Zemplén megyében élők társadalmi, gazdasági helyzetének javításában való közreműködés, valamint a fiatalok erkölcsi, szellemi, fizikai képzésén keresztül olyan jövőkép kialakítása és lehetőségek biztosítása, amelyek csökkentik a megyéből történő elvándorlást.
Az alapítványnál hiszünk abban, hogy ez egy csodálatos adottságokkal rendelkező vidék, amely számos lehetőséget és kihívást tartogat az itt élő vagy éppen letelepedni szándékozó embereknek.
Az élet három nagy területén keresztül igyekszünk segítséget nyújtani a társadalom különböző csoportjainak:
- Az első ilyen a munka és a munkához való hozzájutás lehetősége. Hiszünk abban, hogy az emberek akarnak, szeretnek is dolgozni és pusztán egy kis segítségre, támaszra van szükségük céljaik eléréséhez.
- A második pillér az utánunk következő generációnak nyújt segítséget, hogy sikeres és hasznos részei legyenek társadalmuknak, éppen ezért kívánunk lehetőséget teremteni számukra, hogy a különböző oktatási modulok révén álmaikat megvalósíthassák.
- A harmadik kiemelt terület, az elvégzett munka és a fáradságos tanulás eredményeként kiérdemelt pihenés. Az alapítványnál úgy véljük, mindenki számára szükséges a pihenés, hiszen csakis a pihent test és elme képes nagyot alkotni, éppen ezért kívánunk segítséget nyújtani a családoknak, hogy legalább évente egyszer részesei lehessenek a pihentető nyaralás érzésének.
Ez a három sarokkő lehet az alapja annak a folyamatnak, amely a megyében élők számára képes elhozni egy csodás holnapot, hiszen jövőnk kulcsa a fejlődés.
EFOP-1.3.5-16-2016-00983
A projekt azonosító száma: EFOP-1.3.5-16-2016-00983
A kedvezményezett neve: Borsod-Abaúj-Zemplén Megyei Területfejlesztési Közhasznú Alapítvány
A projekt címe: Társadalmi szerepvállalás erősítése Abaújszántón és térségében
A szerződött támogatás összege: 24 875 000 Ft
A támogatás mértéke: 100%
A projekt tartalmának bemutatása:
A társadalmi csoportok közötti feszültségek és különbségek csökkennek. A hátrányos helyzetű fiatalok esélyegyenlősége javul. A karitatív akciók száma növekszik. Kölcsönösen előnyös együttműködések jönnek létre. A megvalósításban részt vállaló szakemberek képzettségi szintje nő, differenciálódik. A képzések és tréningek elősegítik a projekt programjainak hosszútávú hasznosulását, a szociális szolidaritás térnyerését. A projekt célcsoportja a település teljes lakossága. Kiemelt célcsoport a 14-35 év közötti, hátrányos helyzetű fiatalok és a 60 év felettiek.
Közvetett célcsoport a társadalom egésze, a működő civil szervezetek, a projektbe vont partner szervezetek. A társadalmi szervezetek tevékenységükkel hozzájárulnak a település élhetőségének javulásához. Olyan feladatokat vállalnak fel, amelyek megkönnyítik a hátrányos helyzetű csoportok, személyek, családok életét, helyi társadalomba illeszkedését, csökkentik a településről való elvándorlás mértékét. Lehet ez akár településszépítés, virág- és faültetés, lehet ételosztás, idősek segítése, nagycsaládosok segítése, közügyek intézéséhez segítségnyújtás, vagy akár családi programok szervezése. Ezek mind hozzájárulnak a lakosság helyben maradásához, közvetve pedig ezáltal a település gazdasági és társadalmi helyzetének javulásához. Igény van egy közös motiváló, szervező erőre, illetve egy stabil szellemi hátteret adó partnerségre, amelyet a jelen projekt az egyesület és az érintett partnerek kölcsönösen előnyös együttműködésével biztosítani képes.